Hoppa till sidans innehåll

Stockholm 10 maj


Filer för nedladdning eller utskrift

Prisade boxare

Bästa boxare: 
Bästa boxare:

Matcher

Vikt Röd hörna Blå hörna Resultat
60 Ajat Sabitov, DIF Hugo Pettersson, MTBT 29 - 31
44 Svante Quennerstedt, IFL Adam Elbachir, MTBT 30 - 30
38 Fred Wibom, IFL Philip Nikolausson, HAN 28 - 24
75 Johannes Bagdi, IFL Adam Pettersson, GBK 24 - 27
60 Leon Krosness, IFL Suleyman Rashid, NBKA 30 - 25
63 Gabriel Jonsson, Narva Kevin Strand, MTBT 30 - 29
63 Alexandra, IFL Fanny Hassel, GBK 0 - 21
60 Anton Borjesson, IFL Tim Sjöström, MTBT 31 - 29
44 Moltas Lundström, IFL Adam Elbachir, MTBT 31 - 29
52 Mimoza Gashi, NBKA Sardar Yuldashev, HAN 16 - 16
50 Folke Berglöf, IFL Tim Hoffmann, DIF 17 - 16
57 Ahmad Jebarah, DBK Henric Edlund, NBS 24 - 23
54 Arvid Magnusson, GBK Andreas Palm, IFL 29 - 28
52 Kawyan Zangana, ÖBK Tim Axberg, EBK 26 - 28
42 Noah Björketidt, GBK Martin Byh, EBK 31 - 23
46 Josef Vasquez, IFL Benjamin Schwartz, NBKA 26 - 23
52 Anders Castelius, IFL Kawyan Zangana, ÖBK 30 - 28
42 Svante Quennerstedt, IFL Timmy Johansson, TIFA 33 - 27
57 Sardar Yuldashev, HAN Ahmad Jebarah, DBK 20 - 23
38 Fred Wibom, IFL Alim Mahmudov, TIFA 26 - 30

Flickor 1998-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Fanny Hassel, GBK 3 21
2 Mimoza Gashi, NBKA 2 16

Pojkar 1998-1999

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Anton Borjesson, IFL 3 31
2 Anders Castelius, IFL 3 30
3 Arvid Magnusson, GBK 3 29
4 Tim Axberg, EBK 3 28
5 Adam Pettersson, GBK 3 27
6 Adam Elbachir, MTBT 2 30
7 Kevin Strand, MTBT 1 29
8 Ajat Sabitov, DIF 1 29
9 Suleyman Rashid, NBKA 1 25
10 Johannes Bagdi, IFL 1 24
11 Henric Edlund, NBS 1 23

Pojkar 2000-2001

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Svante Quennerstedt, IFL 3 33
2 Moltas Lundström, IFL 3 31
3 Hugo Pettersson, MTBT 3 31
4 Noah Björketidt, GBK 3 31
5 Gabriel Jonsson, Narva 3 30
6 Alim Mahmudov, TIFA 3 30
7 Fred Wibom, IFL 3 28
8 Josef Vasquez, IFL 3 26
9 Ahmad Jebarah, DBK 3 24
10 Folke Berglöf, IFL 3 17
11 Sardar Yuldashev, HAN 2 20
12 Tim Sjöström, MTBT 1 29
13 Kawyan Zangana, ÖBK 1 28
14 Andreas Palm, IFL 1 28
15 Philip Nikolausson, HAN 1 24
16 Benjamin Schwartz, NBKA 1 23
17 Tim Hoffmann, DIF 1 16

Pojkar 2002-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Timmy Johansson, TIFA 1 27
2 Martin Byh, EBK 1 23

Diplomserien 1998-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 IF Linnéa (IFL) 12 125
2 Gripen BK (GBK) 12 108
3 Mjölby-Tranås BT (MTBT) 7 119
4 NBK Akilles (NBKA) 4 64
5 TIFA BC (TIFA) 4 57
6 Eskilstuna BK (EBK) 4 51
7 Haninge BK (HAN) 3 44
8 Narva BK (Narva) 3 30
9 BK Dalen (DBK) 3 24
10 Djurgårdens IF (DIF) 2 45
11 BK Örnen (ÖBK) 1 28
12 Nyköpings BS (NBS) 1 23
 
Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:38 Skribent: Per-Ola Lindell
Epost: This is a mailto link

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse