Hoppa till sidans innehåll

Norrköping 20 sep


Filer för nedladdning eller utskrift

Prisade

Bästa Hemma Boxare: Leonardo Cakic, NBK Akilles
Bästa Borta Boxare: Josef Vasquez, IF Linnéa  

Matcher

Vikt Röd hörna Blå hörna Resultat
46 Adam Kadiri, EBK Joakim Pettersson, NBKA 26 - 23
40 Fred Wibom, IFL Alexander Fredriksson, Mo-BK 33 - 30
40 Adam Kadiri, EBK Alexander Fredriksson, Mo-BK 26 - 29
46 Max Näve, MTBT Arvid Hämeenoja Gustavsson, IFL 27 - 26
52 Leonardo Cakic, NBKA Josef Vasquez, IFL 30 - 29
75 Mohammed Ibrahimi, GBK Charlie Mrad, EBK 27 - 29
34 Elin Ringqvist, GBK Arvid Carlsson, GBK 22 - 22
75 Lukas FRank, GBK Vairik Homan, EBK 23 - 29
80 Tim Sjöström, MTBT Robin Vainikaainen, EBK 30 - 28
50 Benjamin Schwartz, NBKA Josef Vasquez, IFL 26 - 31
48 Benjamin Schwartz, NBKA Marcus Wäster, MTBT 28 - 26
44 Dennis Kyndell, NBKA Kevin Bohm, Mo-BK 26 - 26
75 Mohammed Ibrahimi, GBK Dilovan Josef, EBK 25 - 29
60 Erik Johansson, NBKA Liam Brädfors, NBS 22 - 26
57 Leonardo Cakic, NBKA Folke Berglöf, IFL 31 - 29
60 David Faik Donatella, IFL Mohammed Kadiri, EBK 26 - 29
66 David Faik Donatella, IFL Axel Agnesten, EBK 24 - 24
70 Tommy Almkvist, NBS Axel Agnesten, EBK 23 - 22
60 Erik Johansson, NBKA Andrena Yalda, EBK 24 - 25
70 Mohamed Yousuf, EBK Charlie Mrad, EBK 28 - 28

Pojkar 2003-2005

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Alexander Fredriksson, Mo-BK 3 30
2 Kevin Bohm, Mo-BK 2 26
3 Axel Agnesten, EBK 2 24

Pojkar 2001-2002

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Fred Wibom, IFL 3 33
2 Josef Vasquez, IFL 3 31
3 Benjamin Schwartz, NBKA 3 28
4 Max Näve, MTBT 3 27
5 Adam Kadiri, EBK 3 26
6 Liam Brädfors, NBS 3 26
7 Tommy Almkvist, NBS 3 23
8 Dennis Kyndell, NBKA 2 26
9 Arvid Carlsson, GBK 2 22
10 Folke Berglöf, IFL 1 29
11 Arvid Hämeenoja Gustavsson, IFL 1 26
12 Marcus Wäster, MTBT 1 26
13 Erik Johansson, NBKA 1 24
14 Joakim Pettersson, NBKA 1 23
15 Lukas FRank, GBK 1 23

Pojkar 1999-2000

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Leonardo Cakic, NBKA 3 31
2 Tim Sjöström, MTBT 3 30
3 Dilovan Josef, EBK 3 29
4 Mohammed Kadiri, EBK 3 29
5 Vairik Homan, EBK 3 29
6 David Faik Donatella, IFL 2 26
7 Robin Vainikaainen, EBK 1 28
8 Mohammed Ibrahimi, GBK 1 27

Flickor 1999-2005

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Andrena Yalda, EBK 3 25
2 Elin Ringqvist, GBK 2 22

Nicopiaserien

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Eskilstuna BK (EBK) 12 115
2 IF Linnéa (IFL) 9 119
3 NBK Akilles (NBKA) 9 109
4 Mjölby-Tranås BT (MTBT) 7 83
5 Gripen BK (GBK) 6 94
6 Nyköpings BS (NBS) 6 49
7 Morgongåva BK (Mo-BK) 5 56
 

 

Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:38 Skribent: Jimmy Björketidt

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse