Hoppa till sidans innehåll

Eskilstuna 27 februari


Filer för nedladdning eller utskrift

Prisade boxare

  • Bästa hemmaboxare: Adam Kadiri, Eskilstuna BK
  • Bästa kille: Kevin Bohm, Morgongåva BK
  • Bästa tjej: Andrena Yalda, Eskilstuna BK

Matcher

Matchresultat
DB60: Andrena Yalda, Eskilstuna BK vs Wictoria Kettil, TIFA BC; 28 - 33
DB66: Axel Agnesten, Eskilstuna BK vs Tommy Almkvist, Nyköpings BS; 28 - 27
DB48: Adam Kadiri, Eskilstuna BK vs Tsjlirim Muaremi, Örebro BK; 29 - 25
DA57: Isa Karimi, Morgongåva BK vs Lukas Lönn, Mjölby Boxing Team; 20 - 27
DB44: Kevin Bohm, Morgongåva BK vs Benjamin Shcwartz, Team East; 31 - 30
DC30: Saleh Al-Saidy, Örebro BK vs Axel Lodén, BS Tor Kumla; 20 - 17
DB36: Liam Jepsen, NBK Akilles vs Lina Taki, Örebro BK; 18 - 23
DA36: Niclas Mårtensson, Örebro BK vs Kevin Scott, Morgongåva BK; 27 - 30
DB38: Mesut Kurt, Örebro BK vs Noe Gahlin, IF Linnéa; 28 - 23
DB42: Oscar Hellberg, Hallstahammar BK vs Isak Fagrell, BS Tor Kumla; 27 - 21
DB54: Muhammed Kurbanov, Hallstahammar BK vs Joakim Pettersson, NBK Akilles; 27 - 25
DA57: Harris Haric, Hallstahammar BK vs Folke Berglöf, IF Linnéa; 11 - 10
DA60: Moses Rubai, Eskilstuna BK vs Aram Larsson, Nyköpings BS; 21 - 17
DA57: Andrena Yalda, Eskilstuna BK vs Lukas Lönn, Mjölby Boxing Team; 28 - 29
DÖ70: Safia Jamal, Eskilstuna BK vs Klara Cumming, Team East; 19 - 21
DB66: Axel Agnesten, Eskilstuna BK vs Wictoria Kettil, TIFA BC; 26 - 30
DA50: Benjamin Shcwartz, Team East vs Josef Vasquez, IF Linnéa; 25 - 35
DB40: Max Pettersson, BS Tor Kumla vs Kevin Scott, Morgongåva BK; 23 - 32
DA48: Adam Kadiri, Eskilstuna BK vs Oscar Nilsson, Örebro BK; 22 - 26

Klubbar 2000-2006

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Örebro BK 12 97
2 Eskilstuna BK 7 85
3 Morgongåva BK 6 63
4 Hallstahammar BK 6 54
5 IF Linnéa 5 68
6 BS Tor Kumla 3 61
7 TIFA BC 3 33
8 Mjölby Boxing Team 3 29
9 Nyköpings BS 2 44
10 NBK Akilles 2 43
11 Team East 1 30

Flickor 2000-2006

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Wictoria Kettil, TIFA BC 3 33
2 Lina Taki, Örebro BK 3 23
3 Andrena Yalda, Eskilstuna BK 1 28

Pojkar 2000-2002

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Josef Vasquez, IF Linnéa 3 35
2 Kevin Scott, Morgongåva BK 3 32
3 Lukas Lönn, Mjölby Boxing Team 3 29
4 Adam Kadiri, Eskilstuna BK 3 29
5 Muhammed Kurbanov, Hallstahammar BK 3 27
6 Oscar Nilsson, Örebro BK 3 26
7 Benjamin Shcwartz, Team East 1 30
8 Tommy Almkvist, Nyköpings BS 1 27
9 Niclas Mårtensson, Örebro BK 1 27
10 Aram Larsson, Nyköpings BS 1 17
11 Folke Berglöf, IF Linnéa 1 10

Pojkar 2003-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Kevin Bohm, Morgongåva BK 3 31
2 Mesut Kurt, Örebro BK 3 28
3 Axel Agnesten, Eskilstuna BK 3 28
4 Oscar Hellberg, Hallstahammar BK 3 27
5 Tsjlirim Muaremi, Örebro BK 1 25
6 Joakim Pettersson, NBK Akilles 1 25
7 Max Pettersson, BS Tor Kumla 1 23
8 Noe Gahlin, IF Linnéa 1 23
9 Isak Fagrell, BS Tor Kumla 1 21
10 Liam Jepsen, NBK Akilles 1 18

Pojkar 2005-2006

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Saleh Al-Saidy, Örebro BK 3 20
2 Axel Lodén, BS Tor Kumla 1 17
Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:39 Skribent: Per-Ola Lindell
Epost: This is a mailto link

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse