Hoppa till sidans innehåll

Mjölby 16 april


Filer för nedladdning eller utskrift

Prisade boxare

  • Bästa hemmarokie: Julia Dacke, Mjölby Boxing Team
  • Bästa bortarokie: Cajsa Rydberg, Gripen BK

Matcher

Matchresultat
DA60: Lukas Lönn, Mjölby Boxing Team vs Jacob Grape, IF Linnéa; 25 - 26
DB60: Julia Dacke, Mjölby Boxing Team vs Joakim Pettersson, NBK Akilles; 22 - 24
DA57: Markus Wester, Mjölby Boxing Team vs Josef Vasquez, IF Linnéa; 26 - 30
DB36: Liam Jepsen, NBK Akilles vs Arvid Carlsson, Gripen BK; 20 - 22
DA52: Alvin Warukaga, BK30 Motala vs Arvid Hämeenoja, IF Linnéa; 27 - 30
DB40: Elin Ringkvist, Gripen BK vs Noe Gahlin, IF Linnéa; 28 - 26
DA63: William Thygesen, NBK Akilles vs Ha Shem, Åtvidabergs BK; 21 - 22
DA66: Henning Törnborg, NBK Akilles vs Sammi Ali, Åtvidabergs BK; 20 - 23
DB36: Cajsa Rydberg, Gripen BK vs Liam Jepsen, NBK Akilles; 23 - 22
DB63: Josef Vasquez, IF Linnéa vs Wictoria Kettil, TIFA BC; 33 - 33
DB57: Joakim Pettersson, NBK Akilles vs Simon Jensen, BK30 Motala; 21 - 25
DA60: Lukas Lönn, Mjölby Boxing Team vs Adam Nasari, Åtvidabergs BK; 17 - 0, Disk
DA52: Markus Wester, Mjölby Boxing Team vs Fred Wibom, IF Linnéa; 31 - 29
DB44: Ulla Sandberg, Gripen BK vs Noe Gahlin, IF Linnéa; 20 - 28
DB63: Julia Dacke, Mjölby Boxing Team vs Wictoria Kettil, TIFA BC; 24 - 32

Klubbar 2000-2006

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 IF Linnéa 12 117
2 Gripen BK 10 93
3 Mjölby Boxing Team 7 80
4 NBK Akilles 6 87
5 BK30 Motala 4 52
6 TIFA BC 3 33
7 Åtvidabergs BK 3 22

Flickor 2000-2006

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Wictoria Kettil, TIFA BC 3 33
2 Elin Ringkvist, Gripen BK 3 28
3 Cajsa Rydberg, Gripen BK 3 23
4 Julia Dacke, Mjölby Boxing Team 1 24
5 Ulla Sandberg, Gripen BK 1 20

Pojkar 2000-2002

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Josef Vasquez, IF Linnéa 3 33
2 Markus Wester, Mjölby Boxing Team 3 31
3 Arvid Hämeenoja, IF Linnéa 3 30
4 Jacob Grape, IF Linnéa 3 26
5 Simon Jensen, BK30 Motala 3 25
6 Lukas Lönn, Mjölby Boxing Team 3 25
7 Ha Shem, Åtvidabergs BK 3 22
8 Fred Wibom, IF Linnéa 1 29
9 Alvin Warukaga, BK30 Motala 1 27
10 William Thygesen, NBK Akilles 1 21
11 Henning Törnborg, NBK Akilles 1 20

Pojkar 2003-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Noe Gahlin, IF Linnéa 3 28
2 Joakim Pettersson, NBK Akilles 3 24
3 Arvid Carlsson, Gripen BK 3 22
4 Liam Jepsen, NBK Akilles 1 22
Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:39 Skribent: Per-Ola Lindell
Epost: This is a mailto link

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse