Hoppa till sidans innehåll

Stockholm 7 maj


Filer för nedladdning eller utskrift

Prisade boxare

Inga boxare prisades.

Matcher

Matchresultat
DB34: Antonio Karlsson, Hammarby IF vs Liam Jepsen, NBK Akilles; 28 - 20
DB70: Axel Agnesten, Eskilstuna BK vs Wictoria Kettil, TIFA BC; 29 - 33
DA49: Diego Lamby Farinez, IF Linnéa vs Adam Kadiri, Eskilstuna BK; 28 - 28
DB39: Noe Gahlin, IF Linnéa vs Cajsa Rydberg, Gripen BK; 28 - 26
DB57: Felix Lindström, IF Linnéa vs Erik Pers, Gripen BK; 24 - 22
DC57: Simon Jensen, BK30 Motala vs Elvin Belezika, Hammarby IF; 27 - 22
DA63: Eduardo Maksymovych, Olympia Kampsport Boxning vs Emil Sjöberg, Eskilstuna BK; 29 - 30
DA75: Safia Jamal, Eskilstuna BK vs Gino Wallermo, Olympia Kampsport Boxning; 22 - 23
DA60: Isidor De Amorim, IF Linnéa vs Anton Millsand, Olympia Kampsport Boxning; 28 - 29
DA50: Arvid Hämeenoja, IF Linnéa vs Adam Kadiri, Eskilstuna BK; 31 - 31
DB57: Liam Jepsen, NBK Akilles vs Cajsa Rydberg, Gripen BK; 21 - 23
DB54: Danial Arshad, Olympia Kampsport Boxning vs Erik Pers, Gripen BK; 26 - 23
DA57: Markus Wester, Mjölby Boxing Team vs Simon Jensen, BK30 Motala; 30 - 27
DA80: Gino Wallermo, Olympia Kampsport Boxning vs Robin Vainikainen, Eskilstuna BK; 22 - 24
DA54: Alvin Warukaga, BK30 Motala vs Danial Arshad, Olympia Kampsport Boxning; 10 - 9
DB70: Eduardo Maksymovych, Olympia Kampsport Boxning vs Axel Agnesten, Eskilstuna BK; 23 - 23
DA48: Kevin Scott, Morgongåva BK vs Arvid Hämeenoja, IF Linnéa; 30 - 31

Klubbar 2000-2006

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 IF Linnéa 11 111
2 Eskilstuna BK 10 114
3 Olympia Kampsport Boxning 9 78
4 BK30 Motala 6 37
5 Hammarby IF 4 50
6 Gripen BK 4 49
7 TIFA BC 3 33
8 Mjölby Boxing Team 3 30
9 Morgongåva BK 1 30
10 NBK Akilles 1 21

Flickor 2000-2006

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Wictoria Kettil, TIFA BC 3 33
2 Cajsa Rydberg, Gripen BK 3 26

Pojkar 2000-2002

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Arvid Hämeenoja, IF Linnéa 3 31
2 Markus Wester, Mjölby Boxing Team 3 30
3 Emil Sjöberg, Eskilstuna BK 3 30
4 Anton Millsand, Olympia Kampsport Boxning 3 29
5 Simon Jensen, BK30 Motala 3 27
6 Danial Arshad, Olympia Kampsport Boxning 3 26
7 Robin Vainikainen, Eskilstuna BK 3 24
8 Gino Wallermo, Olympia Kampsport Boxning 3 23
9 Alvin Warukaga, BK30 Motala 3 10
10 Adam Kadiri, Eskilstuna BK 2 31
11 Diego Lamby Farinez, IF Linnéa 2 28
12 Kevin Scott, Morgongåva BK 1 30
13 Isidor De Amorim, IF Linnéa 1 28

Pojkar 2003-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Antonio Karlsson, Hammarby IF 3 28
2 Noe Gahlin, IF Linnéa 3 28
3 Felix Lindström, IF Linnéa 3 24
4 Axel Agnesten, Eskilstuna BK 2 29
5 Erik Pers, Gripen BK 1 23
6 Liam Jepsen, NBK Akilles 1 21

Pojkar 2005-2006

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Elvin Belezika, Hammarby IF 1 22
Uppdaterad: 05 OKT 2016 20:53 Skribent: Per-Ola Lindell
Epost: This is a mailto link

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse