Hoppa till sidans innehåll

2 - Motala 25/2


Filer för nedladdning eller utskrift

Prisade boxare

  • Bästa rockie tjej: Saga Storm, TIFA BC
  • Bästa rockie kille: David Matta, East IF Norrköping

Matcher

DC34: Isak Fläring, TIFA BC vs Lisa Riddarsporre, Åtvidabergs BK; 17 - 16
DB38: Albin Andersson, East IF Norrköping vs Elias Storm, TIFA BC; 21 - 19
DA60: Alvin Warukaga, BK30 Motala vs Joachim Pettersson, East IF Norrköping; 29 - 24
DB54: Saga Storm, TIFA BC vs Wilma Ekh, Mjölby Boxing Team; 20 - 19
DC34: David Matta, East IF Norrköping vs Isak Fläring, TIFA BC; 18 - 18
DB40: Zayd Karim Ali, East IF Norrköping vs Elias Storm, TIFA BC; 18 - 16
DB57: Wilmer Jonsson, Mjölby Boxing Team vs Gabriel Youssef, NBK Akilles; 22 - 20
DA66: Leona Sürüp, NBK Akilles vs Felizia Landh, Gripen BK; 21 - 21
DA66: Wiktoria Kettil, BK Ringen vs Joachim Pettersson, East IF Norrköping; 32 - 27
DC36: Lisa Riddarsporre, Åtvidabergs BK vs David Matta, East IF Norrköping; 18 - 17
DB50: Saga Storm, TIFA BC vs Cajsa Rydberg, Gripen BK; 26 - 22
DB57: Lucin Sürüp, NBK Akilles vs Wilma Ekh, Mjölby Boxing Team; 22 - 20
DA66: Wiktoria Kettil, BK Ringen vs Felizia Landh, Gripen BK; 33 - 25
DA60: Alvin Warukaga, BK30 Motala vs Hashem Hosseni, East IF Norrköping; 29 - 23

Klubbar 2001-2007

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 East IF Norrköping 21 181
2 TIFA BC 15 162
3 NBK Akilles 10 107
4 Mjölby Boxing Team 7 66
5 Gripen BK 3 47
6 BK Ringen 3 33
7 Åtvidabergs BK 3 18
8 BK30 Motala 1 19

Flickor 2001-2007

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Lucin Sürüp, NBK Akilles 6 48
2 Wiktoria Kettil, BK Ringen 3 33
3 Saga Storm, TIFA BC 3 26
4 Lisa Riddarsporre, Åtvidabergs BK 3 18
5 Felizia Landh, Gripen BK 2 25
6 Leona Sürüp, NBK Akilles 2 21
7 Cajsa Rydberg, Gripen BK 1 22
8 Wilma Ekh, Mjölby Boxing Team 1 20
9 Moa Tryggstad, BK30 Motala 1 19

Pojkar 2001-2002

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Hashem Hosseni, East IF Norrköping 4 49
2 Moses Omeyrat, TIFA BC 1 25

Pojkar 2003-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Wilmer Jonsson, Mjölby Boxing Team 6 46
2 Albin Andersson, East IF Norrköping 6 43
3 Zayd Karim Ali, East IF Norrköping 6 40
4 Joachim Pettersson, East IF Norrköping 4 54
5 Liam Svenlert, TIFA BC 1 29

Pojkar 2005-2007

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Isak Fläring, TIFA BC 6 41
2 David Matta, East IF Norrköping 3 39
3 Adnan Ezeddine, TIFA BC 3 22
4 Gabriel Youssef, NBK Akilles 2 38
5 Elias Storm, TIFA BC 2 37
6 Mika Yosif, TIFA BC 1 20
Uppdaterad: 05 MAR 2017 05:04 Skribent: Per-Ola Lindell
Epost: This is a mailto link

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse