Hoppa till sidans innehåll

2 - East IF 24/2


Prisade boxare

  • Bästa hemmaboxare: Omar Qachar, East IF Norrköping
  • Bästa bortaboxare: Antonio Karlsson, Hammarby IF Boxning

Matcher

Matchresultat
DB44: Viktor Klöver, Gripen BK vs Abdurahmon Hafizov, Mjölby BT; 25 - 23
DC36: Fiordi Lika, NBK Akilles vs Alex Tryggstad, BK30 Motala; 29 - 24
DB57: Marcel Szachewicz, Hammarby IF Boxning vs Filip Ivarsson, BK30 Motala; 28 - 24
DB36: Melvin Svensson, IF Linnéa vs Ruben Franzen, Gripen BK; 31 - 24
DA70: Omar Qachar, East IF Norrköping vs Artur Kartshikyan, Eskilstuna BK; 29 - 24
DC46: Maximilliam Nygård, IF Linnéa vs Kristian Youssef, NBK Akilles; 28 - 23
DB60: Jonathan Johnsson, Eskilstuna BK vs Gabriel Youssef, NBK Akilles; 29 - 24
DA54: Liam Jensen, Eskilstuna BK vs David Juvas, Gripen BK; 29 - 21
DB46: Elliot Ekhamre, Eskilstuna BK vs Abdurahmon Hafizov, Mjölby BT; 27 - 24
DA48: Cajsa Rydberg, Gripen BK vs Moa Tryggstad, BK30 Motala; 28 - 23
DA42: Antonio Karlsson, Hammarby IF Boxning vs Noe Gahlin, IF Linnéa; 32 - 30
DA57: Signe Lindfors, IF Linnéa vs Ebba Stahlberg, NBK Akilles; 27 - 26
DB57: Felix Andersson, NBK Akilles vs Marcel Szachewicz, Hammarby IF Boxning; 25 - 25
DA63: Jonathan Johnsson, Eskilstuna BK vs Sirwan Mohammadi, BK30 Motala; 32 - 24
DB46: Zayd Karim Ali, East IF Norrköping vs Elliot Ekhamre, Eskilstuna BK; 28 - 26
DB70: Denadi Gusharashvili, Hammarby IF Boxning vs Omar Qachar, East IF Norrköping; 33 - 31

Klubbar 2002-2008

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 IF Linnéa 10 116
2 Eskilstuna BK 10 112
3 Hammarby IF Boxning 9 93
4 Gripen BK 8 98
5 NBK Akilles 7 104
6 East IF Norrköping 6 59
7 BK30 Motala 4 95
8 Mjölby BT 1 24

Flickor 2002-2008

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Cajsa Rydberg, Gripen BK 3 28
2 Signe Lindfors, IF Linnéa 3 27
3 Ebba Stahlberg, NBK Akilles 1 26
4 Moa Tryggstad, BK30 Motala 1 23

Pojkar 2002-2003

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Antonio Karlsson, Hammarby IF Boxning 3 32
2 Omar Qachar, East IF Norrköping 3 31
3 Liam Jensen, Eskilstuna BK 3 29
4 Felix Andersson, NBK Akilles 2 25
5 Artur Kartshikyan, Eskilstuna BK 1 24
6 Sirwan Mohammadi, BK30 Motala 1 24
7 David Juvas, Gripen BK 1 21

Pojkar 2004-2005

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Denadi Gusharashvili, Hammarby IF Boxning 3 33
2 Jonathan Johnsson, Eskilstuna BK 3 32
3 Marcel Szachewicz, Hammarby IF Boxning 3 28
4 Zayd Karim Ali, East IF Norrköping 3 28
5 Elliot Ekhamre, Eskilstuna BK 3 27
6 Viktor Klöver, Gripen BK 3 25
7 Noe Gahlin, IF Linnéa 1 30
8 Gabriel Youssef, NBK Akilles 1 24
9 Filip Ivarsson, BK30 Motala 1 24
10 Ruben Franzen, Gripen BK 1 24

Pojkar 2006-2008

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Melvin Svensson, IF Linnéa 3 31
2 Fiordi Lika, NBK Akilles 3 29
3 Maximilliam Nygård, IF Linnéa 3 28
4 Alex Tryggstad, BK30 Motala 1 24
5 Abdurahmon Hafizov, Mjölby BT 1 24
6 Kristian Youssef, NBK Akilles 1 23
Uppdaterad: 24 FEB 2018 15:53 Skribent: Per-Ola Lindell
Epost: This is a mailto link

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse