Hoppa till sidans innehåll

8 - Söderköping 17/11


Prisade boxare

  • Bästa tjej: Signe Lindfors, IF Linnéa
  • Bästa kille: Erik Pers, Gripen BK

Matcher

Matchresultat
DB52: Elliot Ekhamre, Eskilstuna BK vs Kevin Hagström, IF Linnéa; 31 - 29
DB38: Belal Jebarah, IF Linnéa vs Alex Tryggstad, BK30 Motala; 27 - 23
DA57: Signe Lindfors, IF Linnéa vs Moa Tryggstad, BK30 Motala; 31 - 26
DA70: Sirwan Mohammadi, BK30 Motala vs Jonathan Riviera Perez, NBK Akilles; 28 - 26
DA63: Erik Pers, Gripen BK vs Filip Ivarsson, BK30 Motala; 31 - 28
DB42: Melvin Svensson, IF Linnéa vs Abdulhakim Aytbay, Mjölby BT; 34 - 25
DA70: Jonathan Johnsson, Eskilstuna BK vs Felix Lindström, IF Linnéa; 31 - 27
DB63: Ossian Askling, BK30 Motala vs Buraq Ahlshammar, East IF Norrköping; 27 - 26
DC46: Viktor Klöver, Gripen BK vs Maximilliam Nygård, IF Linnéa; 28 - 26
DB54: Emil Börjesson, BK30 Motala vs David Juvas, Gripen BK; 25 - 24
DB54: Joel Svensson, IF Linnéa vs Victor Kelly Muhoza, BK30 Motala; 27 - 23
DB70: Fadi Keserwan, BK30 Motala vs Jonathan Riviera Perez, NBK Akilles; 27 - 26
DC40: Alex Tryggstad, BK30 Motala vs Aderis Ahmadi, Blomstermåla IK; 25 - 24
DB36: Belal Jebarah, IF Linnéa vs Keziah Sseremba, Eskilstuna BK; 28 - 27
DC42: Abdulhakim Aytbay, Mjölby BT vs Tarek Abu Alhusein, Blomstermåla IK; 22 - 18
DB52: Elliot Ekhamre, Eskilstuna BK vs Abdurashmon Hafizov, Mjölby BT; 31 - 22
DA60: Signe Lindfors, IF Linnéa vs Filip Ivarsson, BK30 Motala; 34 - 29
DA60: Erik Pers, Gripen BK vs Zayd Karim Ali, East IF Norrköping; 31 - 30
DC32: Charlie Singmuang Roos, Eskilstuna BK vs Mahmoud Kzei, Blomstermåla IK; 23 - 21
DA52: Cajsa Rydberg, Gripen BK vs Moa Tryggstad, BK30 Motala; 30 - 23
DB48: Kevin Hagström, IF Linnéa vs Viktor Klöver, Gripen BK; 27 - 24

Klubbar 2002-2008

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 IF Linnéa 12 125
2 BK30 Motala 12 107
3 Gripen BK 10 113
4 Eskilstuna BK 10 112
5 Mjölby BT 4 47
6 Blomstermåla IK 3 63
7 East IF Norrköping 2 56
8 NBK Akilles 1 26

Flickor 2002-2008

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Signe Lindfors, IF Linnéa 3 34
2 Cajsa Rydberg, Gripen BK 3 30
3 Moa Tryggstad, BK30 Motala 1 26

Pojkar 2002-2003

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Erik Pers, Gripen BK 3 31
2 Sirwan Mohammadi, BK30 Motala 3 28
3 David Juvas, Gripen BK 1 24

Pojkar 2004-2005

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Jonathan Johnsson, Eskilstuna BK 3 31
2 Elliot Ekhamre, Eskilstuna BK 3 31
3 Kevin Hagström, IF Linnéa 3 29
4 Viktor Klöver, Gripen BK 3 28
5 Ossian Askling, BK30 Motala 3 27
6 Fadi Keserwan, BK30 Motala 3 27
7 Joel Svensson, IF Linnéa 3 27
8 Emil Börjesson, BK30 Motala 3 25
9 Zayd Karim Ali, East IF Norrköping 1 30
10 Filip Ivarsson, BK30 Motala 1 29
11 Keziah Sseremba, Eskilstuna BK 1 27
12 Felix Lindström, IF Linnéa 1 27
13 Jonathan Riviera Perez, NBK Akilles 1 26
14 Buraq Ahlshammar, East IF Norrköping 1 26
15 Victor Kelly Muhoza, BK30 Motala 1 23

Pojkar 2006-2008

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Melvin Svensson, IF Linnéa 3 34
2 Belal Jebarah, IF Linnéa 3 28
3 Alex Tryggstad, BK30 Motala 3 25
4 Abdulhakim Aytbay, Mjölby BT 3 25
5 Charlie Singmuang Roos, Eskilstuna BK 3 23
6 Maximilliam Nygård, IF Linnéa 1 26
7 Aderis Ahmadi, Blomstermåla IK 1 24
8 Abdurashmon Hafizov, Mjölby BT 1 22
9 Mahmoud Kzei, Blomstermåla IK 1 21
10 Tarek Abu Alhusein, Blomstermåla IK 1 18
Uppdaterad: 18 NOV 2018 10:18 Skribent: Per-Ola Lindell
Epost: This is a mailto link

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse