Hoppa till sidans innehåll

6 - Norrköping 19/10


Filer för nedladdning eller utskrift

 

Matcher

Matchresultat
DB63: Tilda Pernu, Gripen BK vs Linnea Saxvold, Katrineholm BK; 21 - 21
DC36: Davud Sobiri, BK Dacke vs Tyson Rustemi, BK30 Motala; 22 - 24
DB75: Gabriel Yousef, NBK AKilles vs William Fransson, BK30 Motala; 27 - 25
DB42: Keziah Sseremba, Eskilstuna BK vs Yaseen Alasadi, NBK AKilles; 27 - 24
DA54: Elliot Ekhamre, Eskilstuna BK vs Adam Alsaidi, Tranås BK; 30 - 25
DA54: Emil Börjesson, BK30 Motala vs Mosa El Fituri, Klockets BK; 26 - 20
DB46: Alex Tryggstad , BK30 Motala vs Elias Chamoun , NBK AKilles; 22 - 25
DB48: Promise Eliogu, Katrineholm BK vs Kristian Samo, NBK AKilles; 22 - 24
DB57: Kevin Aziz, Katrineholm BK vs Abdurahmon Hafizov, BK Dacke; 22 - 26
DB57: Kristian Yousef, NBK AKilles vs Abdulhakim Aytbay, BK Dacke; 25 - 25
DC40: Fiordi Lika, NBK AKilles vs Alvin Shefkiu, Katrineholm BK; 27 - 25
DC48: Angelika Khachaturyan, Eskilstuna BK vs Tuva Plantin Ponten, Katrineholm BK; 24 - 22
DA50: Moa Tryggstad , BK30 Motala vs Mosa El Fituri, Klockets BK; 21 - 22
DA60: Mohammed Sabri, BK30 Motala vs Elliot Ekhamre, Eskilstuna BK; 24 - 26
DB48: Engla Plantin Ponten, Katrineholm BK vs Livia Björketidt, Gripen BK; 20 - 21
DB70: Tilda Pernu, Gripen BK vs William Fransson, BK30 Motala; 19 - 22
DB48: Skendar Derwishi, BK Dacke vs Kristian Samo, NBK AKilles; 19 - 23
DB57: Abdullah Maliki, BK Dacke vs Adam Alsaidi, Tranås BK; 25 - 25
DA70: Karam Aboud, BK30 Motala vs Gabriel Yousef, NBK AKilles; 24 - 24
DB44: Jordan Roberts, Eskilstuna BK vs Promise Eliogu, Katrineholm BK; 25 - 27
DC46: Hisyar Kasirga, Klockets BK vs Alvin Shefkiu, Katrineholm BK; 21 - 24
DB57: Antonio Luttges, Klockets BK vs Abdullah Maliki, BK Dacke; 19 - 22
DB44: Engla Plantin Ponten, Katrineholm BK vs Yaseen Alasadi, NBK AKilles; 20 - 21
DC36: Davud Sobiri, BK Dacke vs Noel Sundblad, NBK AKilles; 19 - 19

Klubbar 2003-2009

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 NBK AKilles 12 103
2 BK30 Motala 11 99
3 Eskilstuna BK 10 106
4 BK Dacke 10 98
5 Katrineholm BK 9 95
6 Klockets BK 5 62
7 Gripen BK 5 42
8 Tranås BK 2 25

Flickor 2003-2009

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Angelika Khachaturyan, Eskilstuna BK 3 24
2 Livia Björketidt, Gripen BK 3 21
3 Tilda Pernu, Gripen BK 2 21
4 Linnea Saxvold, Katrineholm BK 2 21
5 Tuva Plantin Ponten, Katrineholm BK 1 22
6 Moa Tryggstad , BK30 Motala 1 21
7 Engla Plantin Ponten, Katrineholm BK 1 20

Killar 2008-2009

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Fiordi Lika, NBK AKilles 3 27
2 Alvin Shefkiu, Katrineholm BK 3 25
3 Tyson Rustemi, BK30 Motala 3 24
4 Davud Sobiri, BK Dacke 2 22
5 Noel Sundblad, NBK AKilles 2 19
6 Hisyar Kasirga, Klockets BK 1 21

Killar 2006-2007

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Promise Eliogu, Katrineholm BK 3 27
2 Abdurahmon Hafizov, BK Dacke 3 26
3 William Fransson, BK30 Motala 3 25
4 Elias Chamoun , NBK AKilles 3 25
5 Abdullah Maliki, BK Dacke 3 25
6 Kristian Samo, NBK AKilles 3 24
7 Yaseen Alasadi, NBK AKilles 3 24
8 Kristian Yousef, NBK AKilles 2 25
9 Abdulhakim Aytbay, BK Dacke 2 25
10 Jordan Roberts, Eskilstuna BK 1 25
11 Alex Tryggstad , BK30 Motala 1 22
12 Kevin Aziz, Katrineholm BK 1 22
13 Antonio Luttges, Klockets BK 1 19
14 Skendar Derwishi, BK Dacke 1 19

Killar 2005-2003

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Elliot Ekhamre, Eskilstuna BK 3 30
2 Keziah Sseremba, Eskilstuna BK 3 27
3 Gabriel Yousef, NBK AKilles 3 27
4 Emil Börjesson, BK30 Motala 3 26
5 Mosa El Fituri, Klockets BK 3 22
6 Adam Alsaidi, Tranås BK 2 25
7 Karam Aboud, BK30 Motala 2 24
8 Mohammed Sabri, BK30 Motala 1 24
Uppdaterad: 09 NOV 2019 22:55 Skribent: Jimmy Björketidt
Epost: Adressen Gömd

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: [saknas] Information

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse