Hoppa till sidans innehåll

Resultat Lördagens pass Diplom-SM 2020

18 JAN 2020 17:13
Här kommer vi att presentera resultaten för lördagens pass i Diplom-SM. Uppdatering sker med jämna mellanrum under lördagen. Resultaten redovisas ringvis.
  • Uppdaterad: 18 JAN 2020 17:13

Resultat Diplom-SM 2020 Lördag 14.00

Ring A
Match 1: MDA 57 kg 1/8 Röd Abdurahmon Hafizov, BK Dacke –  Blå Viggo Viklander, Sundsvalls BK, 3 - 0
Match 2: MDA 57 kg 1/8 Röd Rohan Ghuler, Hammarby IF Boxning – Blå Farris Mekic, KFUM Fight Zone, 0-3
Match 3: MDA 57 kg 1/8 Röd Melvin Svensson, IF Linnéa – Blå Vihtori Lindström, Umeå BK, 0-3
Match 4: MDA 57 kg 1/8 Röd Abdulhakim Aytbay, BK Dacke – Blå Noah Pettersson, Ystads SK, 2-1
Match 5: MDA 57 kg 1/8 Röd Shams Roshan, Trelleborg Boxing Academy – Blå Mahdi Hosseini, TIFA BC, 2-1
Match 6: MDA 57 kg 1/8 Röd Noradiin Dhoore, Hisingens BK – Blå Aland Shanani Angered BC, 3-0
Match 7: MDA 57 kg 1/8 Röd Jesper Bergström, BK Rapid – Blå Abdullah Maliki, BK Dacke, 0-3
Match 8: MDA 60 kg 1/8 Röd Axel Härstedt, Höllvikens BK – Blå Ruben Gustafsson, Värnamo BK 3-0
Match 9: MDA 60 kg 1/8 Röd Ben Anderberg, Hammarby IF Boxning – Blå Uno Enerskog Ottosson, IF Linnéa, 3-0
Match 10: MDA 60 kg 1/8 Röd Arion Kahrimani, Halmstad BS – Blå Ali Ahmed, BK Rapid, 0-3
Match 11: MDA 60 kg 1/8 Röd JJ Frisk, BK Trim – Blå Hannes Hassanzadeh, Helsingborgs BK, 0-3
Match 12: MDA 60 kg 1/4 Röd Elliot Ekhamre, Eskilstuna BK – Blå Shanel Zahir, Hisingens BK, 0-3
Match 13: MDA 60 kg 1/4 Röd Axel Lodén, BS Tor Kumla – Blå Gvidas Smailys, Helsingborgs BK, 2-1
Match 14: MDA 63 kg 1/4 Röd Benjamin Printz Bah, IF Linnea – Blå Omer Erovic, IK Ymer, 0-3
Match 15: MDA 63 kg 1/4 Röd Nick Zulawinski, Höllvikens BK – Blå, Tim Calimetti, Hammarby IF Boxning, 3-0
Match 16: MDA 63 kg 1/4 Röd Adam Mohsen, Antares BK – Blå Max Hyttinen, IK Ymer, 3-0
Match 17: MDA 66 kg 1/4 Röd Joel Svensson, IF Linnéa – Blå Joshua Mutto, Angered BC, 1-2
Match 18: MDA 66 kg 1/4 Röd Liam Vedin, BK Älgen – Blå Hampus Arvidsson, KK All Round, 0-3
Match 20: MDA 75 kg 1/2 Röd Michell Aras, BK Fighter – Blå Leon Nilsson, BK Revansch
Match 21: MDA 75 kg 1/2 Röd Khaled Fakhro, Höllvikens BK – Louis Boguslawski, Angered BC
Match 22: MDA 66 kg 1/2 Röd Khoder Babayigit, Angered BC – Blå Luka Kordic, IK Ymer, 0-3
Match 23: MDA 86 kg 1/2 Röd Adnan Ezeddine, BK Ringen – Mateo Pavic, Fröunda BK, 3-0
Match 24: MDA 57 kg 1/4 Röd Emil Börjesson, BK30 Motala – Blå, Abdurahmon Hafizov, BK Dacke, 3-0
Match 25: MDA 57 kg 1/4 Röd Farris Mekic, KFUM Fight Zone – Blå Vihtori Lindström, Umeå BK, 0-3
Match 26: MDA 57 kg 1/4 Röd Abdulhakim Aytbay, BK Dacke – Blå Shams Roshan, Trelleborg Boxing Academy, 0-3
Match 27: MDA 57 kg 1/4 Röd Noradiin Dhoore, Hisingens BK – Blå Abdullah Maliki, BK Dacke, 3-0
Match 28: MDA 60 kg 1/4 Röd Axel Härstedt, Höllvikens BK – Blå Ben Anderberg, Hammarby IF Boxning, 3-0
Match 29: MDA 60 kg 1/4 Röd Ali Ahmed, BK Rapid – Blå Hannes Hassanzadeh, Helsingborgs BK, 3-0
Match 30: MDA 66 kg 1/2 Röd Joshua Mutto, Angered BC – Blå Hampus Arvidsson, KK All Round, WO

Ring B

Match 1: MDB 40 kg 1/4 Röd Fiordi Lika, NBK Akilles – Blå Ramadan Semmou, Angered BC, 3-0
Match 2: MDB 40 kg 1/2 Röd Mohammed Simmou, Angered BC – Blå Nils Johansson, Höllvikens BK, 3-0
Match 3: MDB 42 kg 1/4 Röd Alvin Shefkiu, Katrineholms BK – Blå Ilija Antunovic, Halmstad Boxing Club, 3-0
Match 4: MDB 42 kg 1/2 Röd Angelo Adamos, AIK Boxningsförening – Blå Jakob Taki, Örebro BK, 3-0
Match 5: MDB 44 kg 1/2 Röd Eddie Sabani, BK Kelly – Blå Henning Backlund, Bålsta BK, 3-0
Match 6: MDB 46 kg 1/4 Röd Marcello Karlsson, Hisingens BK – Blå Belal Jeberah, Hammarby IF, 2-1
Match 7: MDB 46 kg 1/2 Röd Adonis Tiritidis, Antares BK – Blå David Branmefors, Bålsta BK, 0-3
Match 8: MDB 48 kg 1/2 Röd Adrian Skrijolj, IK Ymer – Blå Yaseen Alasadi, NBK Akilles, 2-1
Match 9: MDB 48 kg 1/2 Röd Kristian Samo, NBK Akilles – Hampus Ehrlin, Vaggeryds BK, 3-0
Match 10: MDB 50 kg 1/2 Röd Anid Dautovic, BK Fighter – Blå Noel Lindström, Värnamo BK
Match 11: MDB 50 kg 1/2 Röd Maximillian Nygård, IF Linnéa – Blå Fabian Isaksson, BK Rapid
Match 12: MDB 60 kg 1/4 Röd Maga Osmanov, Haninge BK – Blå Kristiab Yousef, NBK Akilles
Match 13: MDA 44 kg 1/8 Röd Talal Kadir, Angered BC – Blå Joshua Muyinda, Redbergslids BK, 0-3
Match 14: MDA 44 kg 1/8 Röd Tommy Phan, IK Ymer – Blå Amin Alko, BK Fighter, 3-0
Match 15: MDA 44 kg 1/8 Röd Samir Hajo, BK Rapid – Blå Benjamin Rönnberg, Bålsta BK, 3-0
Match 16: MDA 44 kg 1/8 Röd Mihreteab Haile, Nässjö BK – Blå Liam Danielsson, Sundsvalls BK
Match 17: MDA 52 kg 1/8 Röd Adam Alsaidi, Tranås BTS – Blå Truls Englesson, 0-3

Match 18: MDA 44 kg 1/4 Röd Adam Ghazi, Umeå BK – Blå Mansor Mamergov, Haninge BK, 0-3
Match 19: MDA 44 kg 1/4 Röd Ivan Skillfeldt, Värnamo BK – Blå Tiroj Abdulla, Nässjö BK, 3-0
Match 20: MDA 52 kg 1/4 Röd Viktor Heiche, BK Avance – Blå Neo Borgengård, Hisingens BK, 3-0
Match 21: MDA 52 kg 1/4 Röd Eliah Bååth, Örebro BK – Blå Melker Holmberg, TIFA BC, 3-0
Match 22: MDA 52 kg 1/4 Röd Qutayba Mahmoud, Sidestep BC – Blå Bil al Tak, KK All Round, 1-2
Match 23: MDA 52 kg 1/4 Röd Adam Tegström, Umeå BK – Blå Truls Englesson, Höllvikens BK, 2-1
Match 24: MDA 54 kg 1/4 Röd Andon Ognev, Frölunda BK – Blå Leon Nilsson Garcia, Majorna BK, 0-3
Match 25: MDA 54 kg 1/4 Röd Neo Tered, BK Köping – Blå Lucas Lindahl, Umeå BK, 2-1
Match 26: MDB 40 kg 1/2 Röd Wilhelm Lann Hagberg, Redbergslids BK – Blå Fiordi Lika, NBK Akilles, 1-2
Match 27: MDB 46 kg 1/2 Röd Olle Skoog, Värnamo BK – Blå Marcello Karlsson, Hisingens BK, 1-2
Match 28: MDB 60 kg 1/2 Röd Luca Stolfi, Majornas BK – Blå Anthony Akl, Halmstads BS, 2-1
Match 29: MDB 60 kg 1/2 Röd Florjan Fishti, Botkyrka BK – Blå Maga Osmanov, Haninge BK, 0-3
Match 30: MDA 54 kg 1/2 Röd Lucas Ankarberg Berggren, Redbergslids BK – Blå Kevin Selimovski, Örebro BK, 2-1
Match 31: MDA 44 kg 1/4 Röd Joshua Muyinda, Redbergslids BK – Blå Tommy Phan, IK Ymer, 3-0
Match 32: MDA 44 kg 1/4 Röd Samir Hajo, BK Rapid – Blå Mihreteab Haile, Nässjö BK, 1-2
Match 33: MDB 42 kg 1/2 Röd Felix Hermansson, KK All Round – Blå Alvin Shefkiu, Katrineholms BK, 0-3
Match 34: MDA 54 kg 1/2 Röd Leon Nilsson Garcia, Majornas BK – Blå Neo Tered, BK Köping, 1-2

Ring C

Match 1: WDB 44 kg 1/2 Röd Linnea Saxvold, Katrineholms BK – Medina Zaman, Haninge BK, 0-3
Match 2: WDA 54 kg 1/2 Röd Elda Mustafa, IK Ymer – Blå Clara Andersson, BK Revansch, 2-1
Match 3: MDC 30 kg 1/2 Röd Alvin Qorraj, Halmstad Boxing Club – Blå Gesbin Ali, Angered BC, 0-3
Match 4: MDC 32 kg 1/2 Röd Elliott Håkansson, Halmstad Boxing Club – Blå Filip Af Uhr, Morgongåva BK, 0-3
Match 5: MDC 32 kg 1/2 Röd Adam Wehbi, BK Rapid – Blå Kutkan Barlak, Haninge BK, 0-3
Match 6: MDC 36 kg 1/2 Röd Micke Musaev, Haninge BK – Blå Jonathan Rokka, IK Ymer, 3-0
Match 7: MDC 36 kg 1/2 Röd Oscar Härstedt, Höllvikens BK – Blå Roman Grishanov, Örebro BK, 3-0
Match 8: MDC 40 kg 1/2 Röd Erik Pukshlis, Örebro BK – Blå Noel Sundblad, NBK Akilles, 3-0
Match 9: MDB 36 kg 1/4 Röd Jack Åkesson, BK Revansch – Blå Ario Oveissharan, Antares BK, 3-0
Match 10: MDB 36 kg 1/4 Röd Elias Leon, Antares BK – Blå Tyson Rustemi, BK30 Motala, 0-3
Match 11: MDB 36 kg 1/4 Röd Alex Holmqvist, BK Revansch – Blå Victor Karlsson, KK All Round, 0-3
Match 12: MDB 38 kg 1/4 Röd Gino Dobreva, Föreningen Redline – Blå Isak Fläring, TIFA BC, 3-0
Match 13: MDB 38 kg 1/4 Röd Danialbek Gadzhiev, Haninge BK – Blå Mir Wais, Majornas BK, 0-3
Match 14: MDA 40 kg 1/2 Röd Keziah Sseremba, Eskilstuna BK – Blå Said Mamergov, Haninge BK, 0-3    
Match 15: MDA 40 kg 1/2 Röd Yosef Bayaa, KK All Round – Blå Viggo Pettersson, Hallstahammar KF, 0-3
Match 16: MDA 46 kg 1/2 Röd Harun Osman, Angered BC – Blå Hugo Härstedt, Höllvikens BK, 0-3
Match 17: MDA 46 kg 1/2 Röd Alex Tryggstad, BK30 Motala – Blå Edin Fetah, BK Ringen, 0-3
Match 18: MDA 48 kg 1/4 Röd Kevin Sandstedt, BK Ringen – Blå Elias Chamoun, NBK Akilles, 3-0
Match 19: MDA 48 kg 1/4 Röd Ludvig Apelqvist, IK Ymer – Blå Ashab Tabujev, Morgongåva BK, 0-3
Match 20: MDA 48 kg 1/4 Röd Samuel Ekenstierna, AIK Boxningsförening – Blå Anton Stolfi, Majorna BK, 0-3
Match 21: MDA 50 kg 1/4 Röd Muhammed Mirjalolov, Botkyrka BK – Blå Promise Eliogu, Katrineholms BK, 3-0
Match 22: MDA 50 kg 1/4 Röd Sinisa Antunovic, Halmstad Boxing Club – Blå Johannes Chabo, KK All Round, 0-3
Match 23: MDA 50 kg 1/2 Röd Maximillian Lennartz, Frölunda BK – Blå Sardor Sharifov, Tensta BK, 0-3
Match 24: MDA 50 kg 1/2 Röd Muhammad Mirjalolov, Botkyrka BK – Blå Johannes Chabo, KK AllRound, 0-3
Match 25: MDA 48 kg 1/2 Röd Simon Khajeh, Skoftebyns AIS – Blå Kevin Sandstedt, BK Ringen, 3-0
Match 26: MDA 48 kg 1/2 Röd Ashab Tabujev, Morgongåva BK – Blå Anton Stolfi, Majornas BK, 3-0
Match 27: MDA 46 kg 1/2 Röd Harun Osman, Angered BC – Blå Hugo Härstedt, Höllvikens BK, 0-3
Match 28: MDA 46 kg 1/2 Röd Alex Tryggstad, BK30 Motala – Blå Edin Fetah, BK Ringen, 0-3
Match 29: MDB 38 kg 1/2 Röd Edvin Amlöv, Redbergslids BK – Blå Carlos Istifo, Angered BC, 3-0
Match 30: MDB 38 kg 1/2 Röd Gino Dobreva, Föreningen Redline – Blå Mir Wais, Majornas BK, 3-0
Match 31: MDB 36 kg 1/2 Röd Abubaker Aria, Örebro BK – Blå Jack Åkesson, BK Revansch, 3-0
Match 32: MDB 36 kg 1/2 Röd Tyson Rustemi, BK30 Motala – Blå Victor Karlsson, KK All Round, 2-1

Skribent: Patrik Bengtsson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Svenska Boxningsförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996000
E-post: This is a mailto link

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse